Leendő ovisoknak

Kedves Szülők!

Mikor eldöntik, hogy kisgyermeküket óvodába adják, bizonyára sok kérdés felmerül Önökben.

Szeret-e majd ott? Szeretik-e majd ott? Jól érzi-e magát? Nem bántják-e a többiek, vagy uram bocsá, Ő a társait? Eszik-e rendesen? Tud-e majd ott is aludni? Elviheti-e a kedvenc játékát? És még sok ilyen, aggódó érzés merül fel valószínűleg legtöbbjükben.

Szeretnénk segíteni, megnyugtatni a szülőket; mi szeretettel és kíváncsisággal várjuk a piciket. És hagyunk időt az ismerkedésre. Ez az idő
a  befogadás időszaka. Ami akár egy fél évig is eltart! Meggyőződésünk, hogy szükség van ennyi időre ahhoz, hogy a gyermekek egy teljesen más világot megszokjanak és automatizálják azt a rengeteg új szokást, amit az óvodai élet jelent.

Tudjuk, hogy a befogadás időszaka meghatározza gyermekük óvodához kialakuló érzelmi kötődését. Önökkel együtt szeretnénk a lehető legnyugodtabb feltételeket megteremteni kisgyermekük közösségbe való beilleszkedését. Ezért felajánljuk, az anyukás ismerkedést az óvodával.. Jöjjenek el minél többször a játékidőben, délelőtt 10.00-11.00- ig, délután 15.00- 16.00-ig! Ismerkedni velünk, napirendünkkel, a gyerekeknek felkínált tevékenységekkel, szokásainkkal.

Ki várja a piciket óvodánk falain belül?

Négy óvónéni, két dadus néni és három konyhás néni, aki saját! konyhánkon főz. Mi, mindannyian egy célért dolgozunk:Érezze jól magát nálunk minden kisgyermek.

Óvodánk nevelési programja szeretet-pedagógiát hirdet. Azt tekintjük fő célunknak, hogy a gyermekek gazdag, élményekkel teli életet éljenek meg óvodánkban. Azt szeretnénk, ha már az óvodába belépéskor éreznék; jó helyre jöttek. Ezért is szól az előszobában nyugalmat árasztó, halk zene.

Nevelési programunk az érzelmi nevelésre épít. Ennek fontosságát különféle módszerekkel erősítjük meg. Ilyen a „személyes percek”, amikor az ajtóban fogadunk egyénileg minden kisgyermeket. Nem véletlen! A gazdag hagyományokkal rendelkező magyar nép szokásain keresztül szeretnénk az erkölcsi érzelmekre hatással lenni. ( Pl. Szeretettel fogadni a vendéget.) Bent a csoportszobában, amikor már az anya vagy apa nélkül marad nálunk  gyermekük, vagyis már OVIS lesz, a „Megérkeztem” táblára kitesszük a jelét, ezzel is azt szeretnénk közvetíteni: vártunk, figyelünk Rád.

S aztán nem sürgetjük Őt. Mindennek eljön a maga ideje! Nem az a fontos, hogy minél előbb sok verset tudjon, hanem hogy szeressen hozzánk jönni. Játszhasson minél többet, érezze, hogy mindenki figyel rá, segít neki. Minél több szeretet, élmény vegye körül nagyobb óvodásaink, és valamennyi felnőtt segítségével.

Már az első naptól az óvodánkra jellemző szokások szerint irányítjuk gyermeküket a mindennapi tevékenységek elvégzésében. Persze játékosan, sok érzelmi megerősítéssel, türelemmel, odafigyeléssel, segítéssel. Figyelemben tartjuk egyéni képességeit, tempóját, a családból hozott szokásait.

Mivel segíthetik a szülők a beszoktatás időszakában gyermeküket?

- Lehetőleg mindig igazat mondani neki. Megmondani, hogy majd itt marad.  Anya, Apa nélkül. Így nem érzi, hogy becsapták, még ha néha nehezebb is így.
- Ha elkezdik az óvodát, erősnek lenni. Hisz a szülőnek is, főleg az anyukáknak, éppolyan nehéz otthagyni az addig mindig vele levő csemetét.
- Az első időkben lehetőleg minél hamarabb érte jönni.
- Az óvónéniket ellátni a  „használati utasítással”.  Nekünk is könnyebb így.
-„Balesetek” esetére biztosítani a kellő mennyiségű váltó ruhát.
- Az első időkben elhozni neki otthoni kedvenc játékát, ruhadarabját, alváshoz megszokott kedvencét. Az óvodakezdés jó alkalom, hogy a még cumis,     cumisüveges gyermekek elhagyják ezeket a tárgyakat, hisz Ő már óvodás!
- Gyakorló óvodás szülők tudják, a kezdeti időben gyakrabban lehet beteg, valószínűleg sok mindent elkap társaitól. Jó tartalékolni egypár nap szabadságot vagy annyival előbb megkezdeni a beszoktatást.


Mivel várjuk őket?

Sok érdekes játékkal, sok mesével, ölbéli játékokkal, mondókákkal, énekes játékkal, A befogadásii időszak akkor zárul le, ha már hiányoznak a közös együttlétek, a közösen végzett munka öröme, s megismerte óvodánkat kívül, belül.

Praktikus tanácsok


Kérjük, az  óvodakezdéskor hozzanak

  • Orvosi igazolást, mely szerint a gyermek közösségbe mehet
  • Tisztasági csomagot (fogkefe, fogkrém, fogmosó pohár, szappan, WCpapír, szalvéta, papír zsebkendő, fésű)
  • Váltócipőt
  • Váltóruhát
  • Oviszsákot
  • Akasztót az oviszsáknak
  • Tornazsákot (tornacipő, póló, rövidnadrág)
  • Babzsákot
  • Ágyneműt (1 kispárna méretű huzat, 1 db 105*120cm-es lepedő, melynek 120 cm-es széleit összevarrták, és 1 db 120*90-es takaróhuzat)
  • Pizsamát

                                                                                                     Szeretettel várunk minden picit!

Szemesné Németh Rita

óvodavezető